Перейти к содержимому

Фотография

Беларусь


  • Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 857

#21 Acolyte

Acolyte
  • Старожилы
  • PipPipPipPipPip
  • Свободный 11

  • Cообщений: 1 582
1
Обычный

Отправлено 06 Май 2005 - 13:45

При чем тут Украина?Вас,украинцев на этом форуме-воз и маленькая тележка.А тут мы ищем людей из Минска,желательно,или каких других райнов Беларуси.Как посмотрю,из всего народанаселения сейчас остались только я и Кома.
  • 0

#22 koma

koma
  • Старожилы
  • PipPipPipPipPip
  • Нежнее. Еще нежнее...

  • Cообщений: 1 415
0
Обычный

Отправлено 06 Май 2005 - 22:31

Вот давно я сюда не заходила, а сейчас заглянула: мамочки! Как редеют наши и без того негустые ряды!
Мы похоже и правда остались тут вдвоём, поскольку количество сообщений у наших земляков как я смотрю не увеличилось.

Не удивительно, что у нас ни аниме, ни мангу негде купить в Минске!
Кстати, может я ошибаюсь, может просто не знаю мест? Подскажите кто знает где можно купить что-нибудь толковое.

Последнее, что удалось купить мне - это "РГведу" в Палацы Мастацтвау.
  • 0

#23 Acolyte

Acolyte
  • Старожилы
  • PipPipPipPipPip
  • Свободный 11

  • Cообщений: 1 582
1
Обычный

Отправлено 07 Май 2005 - 08:18

Кома,на "Динамо" есть две точки,первая перед ходом со стороны скульптуры бегунов,вторая со стороны арки,возле здания совета СНГ(не сразу возле,а чуть чуть в глубь пройти,но там и выбор больше и хозяева порядочные расзвездяи,не повышающие цены до небес).Я все там покупаю.
  • 0

#24 koma

koma
  • Старожилы
  • PipPipPipPipPip
  • Нежнее. Еще нежнее...

  • Cообщений: 1 415
0
Обычный

Отправлено 07 Май 2005 - 19:30

О, спасибо!!!
А мне ещё вот что в голову пришло, давайте тут специально для белорусов какой-нибудь ТЕАМ создадим? Только название надо придумать.

Нас мало, надо себя поддержать!
  • 0

#25 Acolyte

Acolyte
  • Старожилы
  • PipPipPipPipPip
  • Свободный 11

  • Cообщений: 1 582
1
Обычный

Отправлено 07 Май 2005 - 21:41

Как на счет "Лiцвiны Цiм"? Нас поляки в свое врея звали tutejshija hlopy,а раньше наш историк говорил "мы звалiся лiцвiнамi" ^_^))))
  • 0

#26 Sachiko

Sachiko
  • Участники
  • Pip
  • Новичок

  • Cообщений: 17
0
Обычный

Отправлено 07 Май 2005 - 21:47

Succubi

И, Пауло, пожалуйста, исправьте название темы: как-никак надо писать "Беларусия"

[url="index.php?act=findpost&pid=105813"><{POST_SNAPBACK}>[/url]

Ну здрасьте....БелАрусь, но Белоруссия....

Я!!! Я из РБ!!!!! Я из города Гомель....вот!!!!! Примите мяу в ваше белобщество!!!! ^_^

Сообщение отредактировал Sachiko: 07 Май 2005 - 21:50

  • 0

#27 Acolyte

Acolyte
  • Старожилы
  • PipPipPipPipPip
  • Свободный 11

  • Cообщений: 1 582
1
Обычный

Отправлено 07 Май 2005 - 21:59

Конечно,только вставь в свою подпись "Лiцвiны Цiм" :) И ты с нами.А когда людей дастаточно наберецца,можем и сами какую патю устроить.Не хуже москалей:))))
  • 0

#28 Elrond

Elrond
  • Старожилы
  • PipPipPip
  • Отаку

  • Cообщений: 429
0
Обычный

Отправлено 08 Май 2005 - 02:50

Усім добры дзень! Спадзяюся, людзі змогуць мяне прабачыць, калі тут (хоць у адной тэме!) я змагу паразмаўляць на роднай мове. Праверана мной: без ужытку яна так хутка забываецца! ;)
Карацей так! Усім Беларусам прывітанне! Усім Мінскім прывітанне двайное! Наконт утварэння мясцовай каманды я - абедзвюма нагамі за!!! Прапаную назву "тутэйшыя - team". Па мне - лепшага ўжо і не прыдумаеш.
Акрамя гэтага ёсць яшчэ пытанне: дык чаму б нам усім у адзін цудоўны дзень не сабрацца і не пабачыць адзін аднаго ў рэале? Асабіста мне было б ВЕЛЬМІ цікава паразмаўляць пра жыццё-быццё ды пра аніму з землякамі не праз Інэт. Калі будзе магчымасць, не абавязкова збірацца толькі мінскім. Як я зразумеў, на форуме маецца куча несталічнага народу, з якім варта быць знаёмым асабіста. Ітак: ДЗЕ і КАЛІ? ^_^ :P

Сообщение отредактировал Elrond: 08 Май 2005 - 02:50

  • 0

#29 Gohan

Gohan
  • Участники
  • PipPip
  • Интересующийся

  • Cообщений: 147
0
Обычный

Отправлено 08 Май 2005 - 04:19

Брест на связи. - http://animebrest.by.ru/

Сообщение отредактировал Gohan: 08 Май 2005 - 04:20

  • 0

#30 Acolyte

Acolyte
  • Старожилы
  • PipPipPipPipPip
  • Свободный 11

  • Cообщений: 1 582
1
Обычный

Отправлено 08 Май 2005 - 13:29

Не,шаноуныя.Тутэйшыя - гэта не назва.Нас так ляхi называлi.Яшчэ прыбауляушы "хлопы".А мы не хлопы,мы лiцвiны:wub:
Годзе ужо.Паляки з нас кпiлi,рассейцы кпiлi.Мы беларусы-трэба шанаваць свае каранi i сваю гiсторыю.
А на конт таго,каб сутрэцца-гэта добра падмечана.Вось тольки дзе,калi i колькi нас туды прыйдзе?
  • 0

#31 Sachiko

Sachiko
  • Участники
  • Pip
  • Новичок

  • Cообщений: 17
0
Обычный

Отправлено 08 Май 2005 - 13:32

Ну когда название придумаете....нет, я все равно с вами, тока название TEAM придумайте!!!! )))

Сообщение отредактировал Sachiko: 08 Май 2005 - 13:34

  • 0

#32 Acolyte

Acolyte
  • Старожилы
  • PipPipPipPipPip
  • Свободный 11

  • Cообщений: 1 582
1
Обычный

Отправлено 08 Май 2005 - 13:34

Магу прапанаваць так.Спачатку дзе у Мiнску.(Напрыклад на плошчы Ленiна).А ужо потым дамовiмся,дзе мы ужо будзем грунтоуна сустракацца.Калi што,то можна у мяне на дачы:wub:Яна увесь год свабодная:)))))
  • 0

#33 Sachiko

Sachiko
  • Участники
  • Pip
  • Новичок

  • Cообщений: 17
0
Обычный

Отправлено 08 Май 2005 - 13:36

Во...народ встречатся собирается...х...минчане...а я вот блин гомельчанка...как всегда не у дел! (
  • 0

#34 Sachiko

Sachiko
  • Участники
  • Pip
  • Новичок

  • Cообщений: 17
0
Обычный

Отправлено 08 Май 2005 - 13:54

во...пока не забыла...народ...я знаю в РБ одно хорошее место, где мона аниме заказать!!!! вот тут!!!! ANIME!!!!!!!!
  • 0

#35 Elrond

Elrond
  • Старожилы
  • PipPipPip
  • Отаку

  • Cообщений: 429
0
Обычный

Отправлено 08 Май 2005 - 18:05

Acolyte

Нажаль, я не ведаю, як нас называлі палякі. Затое я ведаю, што "тутэйшымі" была названа адна вядомая (прынамсе, у Беларусі) п'еса Янкі Купалы. Яшчэ я ведаю, што названа яна была так не проста з моста. Ад беларусаў ранейшых эпох пастаянна вымагалі "правільнай палітычнай накіраванасці". Іншымі словамі кажучы, па сем разоў на тыдзень пыталіся: "Ты хто?" Калі пыталіся палякі, трэба было адказваць "паляк", калі рускія - "рускі". Беларусы ж адказвалі проста: "мы - тутэйшыя". Значыць, не рускія і не палякі, і ад іх не залежым.
Вось такая казачка. Ёй я хацеў сказаць, што "тутэйшыя" - гэта не польская мянушка. Тое самае, як бел-чырвона-белая сімволіка - зусім не сімволіка фашысцкіх паліцаяў, ці БНФа (хоць з-за, гм... моцнай агітацыі-адукацыі шмат хто лічыць менавіта так). Бел-чырвона-белы сцяг і "Пагоня" - гэта сімвал Вялікага Князства Літоўскага ў даволі шырокі прамежак часу. І калі фашысты яго выкарыстоўвалі, то гэта ніколькі не змяншае яго сапраўднай годнасці, ці права на існаванне.
Калі не прымем назву "тутэйшыя", то не прымем. Я згодны. Ды толькі - гэта НАЗВА, не мянушка.

P. S. Гатовы да крытыкі, калі хто жадае.

P. P. S. Месца сустрэчы ёсць, і то хлеб. Плошча Леніна? Я прыду. Народ, хадзем з намі! Галоўнае згадзіцца, а час падбярэм...
  • 0

#36 mukushimu

mukushimu
  • Участники
  • Pip
  • Новичок

  • Cообщений: 10
0
Обычный

Отправлено 08 Май 2005 - 19:24

Гомаль на связи :))))

Я з вами хлопцы :)))))
  • 0

#37 Gohan

Gohan
  • Участники
  • PipPip
  • Интересующийся

  • Cообщений: 147
0
Обычный

Отправлено 09 Май 2005 - 13:41

2 всебелорусский слёт анимешников произойдёт в Бресте 21-22 числа.
Ожидаются делегаты отовсюду.
  • 0

#38 mukushimu

mukushimu
  • Участники
  • Pip
  • Новичок

  • Cообщений: 10
0
Обычный

Отправлено 09 Май 2005 - 14:47

Жаль только , что сесия . Неудобное время они подобрали если честно , могли бы и попозже провести.
  • 0

#39 koma

koma
  • Старожилы
  • PipPipPipPipPip
  • Нежнее. Еще нежнее...

  • Cообщений: 1 415
0
Обычный

Отправлено 09 Май 2005 - 15:43

Ребята, хорош спорить, я себе уже Ліцвіны ЦІМ записала.

Больше всего мне нравится -цім-.
  • 0

#40 Acolyte

Acolyte
  • Старожилы
  • PipPipPipPipPip
  • Свободный 11

  • Cообщений: 1 582
1
Обычный

Отправлено 09 Май 2005 - 16:42

Gohan, нажаль я не прыеду.У мяне сэссiя.А сустракаемся тут мы,мiнчане.Невяличкаю групкаю-чалаек 5-6.Гэта не афiцыйны слёт.Атмасфера павiнна быць iншай-сяброускай,а не афiцыйнай.
Дамовiлicя.Мы - Лiцвiны у гонар нашых продкау,калi яшчэ ВКЛ не было у складзе Ржэчы Паспалiтай.Тутэйшыя-гэта мы для палякау заусёды былi.Гэта не вельмi ганаровы тытул.


Sachiko,а ты тоже приезжай в Минск^_^))) Обещаю-мы тебя очень тепло встретим,и всегда рады будем тебя видеть:)
  • 0




Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 анонимных